Jak odblokować nawigację samochodową z systemem Windows CE?

Każda nowa nawigacja gps posiada pewne, które uniemożliwia instalowanie w pamięci urządzenia innej mapy niż ta, która została wgrana przez producenta.

Wiąże się to z nakłanianiem użytkowników do kosztownej aktualizacji już zainstalowanej mapy.

Dopiero ostatnio można jednak zaobserwować, że niektórzy twórcy zaczynają odchodzić od takich zabiegów i fabrycznie dają możliwość zainstalowania innej mapy.

Jednym z kilku producentem nawigacji samochodowych, który w nowych modelach daje możliwość ingerencji w system Windows CE jest firma Manta.

Sposób nie powodujący utraty gwarancji odblokowania urządzenia GPS.

Metoda ta pozwala na bezproblemowe dotarcie do katalogów i plików zarówno zapisanych w urządzeniu jak i na włożonej do nawigacji karcie micro SD.

Polega na niewnikaniu w strukturę plików i rejestrów (ich podmianę) jak ma to miejsce w przypadku przeobrażenia urządzenia do postaci PDA. Jak więc łatwo zgadnąć jest ona dedykowana dla tych, którzy pragną wgrać sobie do nawigacji jakikolwiek inny posiadany program nawigacyjny.

W takim przypadku instalujemy go na wspomnianą kartę wraz z posiadaną mapą i używamy.

Z chwilą wyciągnięcia jej z nawigacji – ta będzie jak nowa, czyli zablokowana.

Stosowny program pod konkretny model nawigacji, czy już gotowe karty do włażenia w nawigację możemy kupić w dobrych sklepach on line z nawigacjami.

Pozostaje tylko na taką kartę zainstalować odpowiednią mapę i gotowe.

Ceny takich zaprogramowanych kart nie powinny przekraczać kwoty koło 50 złotych co czyni całą operację niedrogą i wygodną dla użytkownika.

Zajrzyj także tutaj

Tags: