Specyfikacja map do nawigacji GPS. Jak dobrze dostosować mapę do urządzenia?

Samo urządzenie GPS nie wystarczy aby w pełni korzystać z możliwości nawigacji samochodowej. Prócz sprzętu, systemu operacyjnego potrzebna jest także mapa. Mapy do nawigacji to zasadniczy i ważny składnik kompletnego sprzętu nawigacyjnego.

Masz dobrą nawigację GPS? Będziesz potrzebował także dobrej mapy cyfrowej. Taka mapa powinna posiadać w swojej bazie wszelkie drogi i miejscowości – co kluczowe te dane muszą być aktualizowane na bieżąco. Oprócz takich głównych informacji przydatne są zarówno bazy adresowe a pośród nich takie punkty użyteczności publicznej jak stacje paliw, apteki czy bankomaty.

Jaką mapę wybrać? Jaka będzie kompatybilna z naszym urządzeniem GPS?

Bardzo istotnym elementem map jest ich dokładność odwzorowania. W najnowszych modelach ta precyzja w mieście wynosi w przybliżeniu jednego metra a poza miastem z grubsza 10 metrów. Koniecznie należy zwrócić szczególną uwagę na ilość miejscowości i miast zawartych w bazie mapy.

Nawigacje samochodowe mają instalowane wielorakie systemy operacyjne, z tego powodu nie każda mapa będzie pasowała do Twojego odbiornika GPS. Jeżeli posiadasz system Windows Ce wybierz mapy od Automapa, Miomap, Mapamap względnie Be-On-Road.

Nie mam nawigacji ani mapy, gdzie kupić kompletny zestaw?

Jeśli zmagasz się z wyborem odpowiedniej nawigacji samochodowej i mapy do niej warto skorzystać ze sklepów internetowych. Nawigacje samochodowe ceny można odszukać i porównać w znacznej ilości osiągalnych miejsc.

Tags: