Tablet dla gracza jaki wybrać

Gra na tablecie może być przyjemna.

Na rynku dostępne są interesujące modele stworzone właśnie z myślą o grających– z innym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

Zdecydowanie wiele takich akcesoriów musielibyście jednak nabyć osobno , co wiąże się z problemami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

Szczęśliwie akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na najnowszych tabletach, niekoniecznie stricte do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

Wybierając tablet do gier należy zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 parametry:

Po pierwsze.

Wydajność układu graficznego, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

Szczególnie w tych przypadkach trzeba dokonać zakupu tabletu z procesorem minimum 4-rdzeniowy procesor, czy duża zasób pamięci RAM – minimum 2 GB.

Przydatna lektura

Po drugie.

Dokonajmy nabycia odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach ze sporym wyświetlaczem, które też zapewnią nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

Po trzecie.

Trzecia i ostatnia sprawa na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć urządzenia. Gry zajmują naprawdę dużo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na soft. Dlatego zdecydujmy się na urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęśliwie można tanio powiększyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

Dla graczy zupełnie nie nadają się urządzenia dysponujące mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie.

Wszystkie te elementy powinny być starannie dobrane i jednakowe.

Nie należy kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

Po prostu nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie nie spełni zadania.

W przypadku sprzętu dla grających ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu przyjemność stanie się zamiast rozrywką – koszmarem, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

Przeczytaj także

Tags: